O gospodarce odpadami mówiono w kontekście dzikich wysypisk śmieci, ich podrzucania, ale też spalania w domowych piecach. A co z wodami powierzchniowymi? Tutaj nie jest źle, choć zawsze może być lepiej.
Spośród gmin powiatu wieluńskiego dwie dość znacznie wpływają na zanieczyszczenia. Chodzi o Białą i Pątnów. Zdecydowanie lepiej wygląda stan wód podziemnych. Ich badania robione są raz na trzy lata.
Ostatnie pomiary w 8 punktach przeprowadzono w 2017 roku i w czterech punktach w 2018 roku. A co z hałasem? Nie było ostatnio robionych pomiarów, przekroczenia norm dotyczą głównie dróg. Mapy akustyczne aktualizowane są raz na 5 lat.
I jeszcze to czym oddychamy, czyli powietrze. Jaka jest jego jakość w naszym regionie? Pomiarów czystości nie prowadzi się dużo, głównie w Wieluniu. Zanieczyszczenia pochodzą przede wszystkim z indywidualnych gospodarstw domowych opalanych węglem.
ŚRODOWISKO NATURALNE: SYTUACJA W POWIECIE WIELUŃSKIM [VIDEO]
Omówienie stanu środowiska naturalnego w powiecie wieluńskim na sesję Rady Powiatu powraca praktycznie każdego roku, choć nie każdego roku robione są badania czystości powierzchniowych i głębinowych wód. Z kolei powietrze którym oddychamy jest w miarę na bieżąco monitorowane. Zanieczyszczeń nie brakuje, a zatem i powodów do dyskusji również.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.