Jego partnerami byli m.in. Powiatowa Biblioteka Publiczna, Fundacja Słowem Pisane, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wystawienie spektaklu poprzedziły dwa wydarzenia.

W związku z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała specjalną wystawę przypominającą sylwetkę Wielkiego Polaka, działalność, naukę, a także Jego związki z Ziemią Wieluńską.

Publikacje i fotografie zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Powiatowej Biblioteki Publicznej. W ramach tego projektu, który Powiatowa Biblioteka Publiczna realizuje wspólnie z Fundacją Słowem Pisane odbyły się też warsztaty dziennikarsko-historyczne w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

W części dziennikarskiej młodzież biorąca udział w zajęciach dowiedziała się m.in. jak tworzyć materiały radiowe oraz prasowe. W części historycznej warsztatów dyrektor muzeum przybliżył zebranym szczegóły wizyty kardynała Karola Wojtyły w Wieluniu podczas koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W muzeum znajdują się zdjęcia oraz ciekawe pamiątki związane z upamiętnianiem postaci Karola Wojtyły w Wieluniu. Na ich podstawie uczestnicy projektu mają za zadanie zrobienie mobilnej wystawy.

Warsztaty okazały się trafionym pomysłem, bowiem jak się okazuje, nie wszyscy wiedzieli, że przyszły papież był w Wieluniu. Spektakl „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu autorstwa Karola Wojtyły wystawiono właśnie na podsumowanie tego projektu.