Zielona energia elektryczna i cieplna oraz nowoczesne technologie wodorowe to przyszłość, która będzie wykorzystana dla rozwoju gminy Wieluń- zapowiada Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Wieluń jako siedziba wielu znanych marek takich jak: Wielton, Korona czy Ania Holding potrzebuje technologii dostarczających czystą energię.
Z kolei mieszkańcy gminy oczekują czystego środowiska. Do koordynacji prac klastra zaproszony został Instytut Jagielloński, think tank zajmujący się sektorem energii oraz infrastruktury, a także właściciel i wydawca branżowego portalu biznesalert.pl.
Porozumienie w sprawie współpracy na rzecz utworzenia „Wieluńskiego Klastra Energii” zostało podpisane przez Burmistrza Pawła Okrasę, Prezesa Instytutu Jagiellońskiego Marcina Roszkowskiego, Marzenę Uram (ZUGIL S.A.), Tomasza Kulickiego (Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu), Tomasza Szataniaka (Wielton S.A.), Krzysztofa Rybczyńskiego (SDM Wieluń), Jana Malinowskiego (Gepol Development). Porozumienie ma charakter otwarty i w przyszłości będą mogły przystępować do niego kolejne podmioty.
Pytania o nieobecność obu firm w Klastrze Energii padły na ostatniej sesji Rady Miejskiej. O Klaster pytał m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej, a głos w energetycznym temacie zabrał również prezes WSM.
Więcej o tej sprawie w obszernej relacji z sesji Rady Miejskiej, którą jak zawsze pokażemy na zakończenie programu lokalnego TVK w Temacie Tygodnia.
O TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ NA SESJI [VIDEO]
Gmina Wieluń stawiając na transformację energetyczną oraz konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw powołała do życia „Wieluński Klaster Energii”. Stało się tak pod koniec czerwca. Choć do Klastra Energii przystąpiło kilka czołowych wieluńskich firm nie ma tym gronie ani WSM ani głównego dostawcy ciepła w mieście czyli Energetyki Cieplnej.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.