Warto w tym miejscu zauważyć, że izba powstała w 2008 roku i był to już najwyższy czas, aby pomyśleć o jej odświeżeniu i uzupełnieniu wystawy o nowe eksponaty. Zadanie dotyczące rewitalizacji izby dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Podczas uroczystego otwarcia izby przekazano m.in. sztandar Koła Terenowego Związku Sybiraków w Wieluniu II Liceum Ogólnokształcącemu. Był też panel dyskusyjny z udziałem młodzieży i oficjalne otwarcie zrewitalizowanej izby.
Izba co oczywiste pełna jest różnego rodzaju multimediów. Można tutaj także obejrzeć specjalny film nawiązujący do tamtych, trudnych przecież czasów z naszej przeszłości. Specjalnie na tę okoliczność przygotował go, i tu musimy się pochwalić, operator naszej stacji Andrzej Dyja.
Pracy było sporo, ale efekt jest naprawdę ciekawy. Na tym uroczystym spotkaniu nie zabrakło też specjalnych wykładów i prelekcji. Wygłosili je m.in. prof. Witold Kulesza, prof. Tadeusz Olejnik oraz prof. Rafał Czachor.
ZNAKOMICI GOŚCIE NA SPECJALNEJ UROCZYSTOŚCI [VIDEO]
Uroczyste otwarcie Zrewitalizowanej Izby Pamięci Września 1939 r. i lat późniejszych im. Andrzeja Przewoźnika w 11 Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu miało bardzo odświętną oprawę, a to za sprawą wielu znakomitych gości, którzy specjalnie na tę uroczystość przybyli do Wielunia.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.