Ponadto w holu biblioteki otwarto wystawę „Dusze zamknięte w porcelanie”, na której można podziwiać porcelanowe lalki ubrane w misternie uszyte stroje. Podczas Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć muzycznego akcentu.
Akcja w miejskiej książnicy była okazją do finisażu wystawy „Kuba – podróż do przeszłości”, która przez kilka miesięcy cieszyła oczy czytelników. Autorem zdjęć jest Piotr Pabisiak, fotograf i podróżnik.
Wieczór w bibliotece zakończył się promocją książki „Dookoła świata” Zbigniewa Stępnia, który obszedł Polskę w 4 miesiące. Jedną z atrakcji przygotowanych dla uczestników akcji było zwiedzanie zakamarków książnicy.
Odwiedzający mogli zobaczyć bibliotekę od kuchni, czyli odwiedzić miejsca, które są niedostępne na co dzień. Ponadto czytelnicy biblioteki dowiedzieli się o kolejnym sukcesie zespołu śpiewaczego „Czeremcha” działającego przy filii bibliotecznej w Rudzie.
Zespół śpiewaczy Czeremcha kultywuje tradycje ludowe oraz śpiewacze regionu wieluńskiego i promuje Gminę Wieluń poprzez udział w licznych konkursach i festiwalach folklorystycznych.
PORCELANOWA WYSTAWA I SPECJALNY SPEKTAKL [VIDEO]
Wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek 2019” przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Już po raz piąty Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję bogatą w wydarzenia adresowane do osób w każdym wieku. Noc Bibliotek rozpoczęła się teatrzykiem kukiełkowym dla dzieci, w którym wystąpiły porcelanowe lalki w spektaklu „O rybaku i złotej rybce”.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.