Sytuacja w ciągu całego tygodnia była dość dynamiczna, nie wszystkie szkoły przystąpiły do strajku od razu. Na przykład SP nr 2 w Wieluniu strajk rozpoczęła we wtorek 9 kwietnia. Jednak na mapie placówek oświatowych z terenu Gminy Wieluń były i takie szkoły, które nie strajkowały.
Głównie chodzi tu o szkoły wiejskie. W placówkach podległych Gminie do strajku nie przystąpiły podstawówki z Gaszyna, Kurowa, Masłowic, Bieniądzic i Rudy. Do strajku nie przystąpiły też dwa wieluńskie przedszkola: nr 2 i nr 1.
Szkoły podstawowe i przedszkola, których organem prowadzącym jest Gmina Wieluń w dni strajku były otwarte w normalnych godzinach pracy. Dyrektor miał obowiązek zapewnić dzieciom opiekę, organizując zajęcia opiekuńcze.
Strajkujący nauczyciele w zdecydowanej większości nie chcieli wypowiadać się do mediów w sprawie akcji strajkowej. Tymczasem pomimo nauczycielskiego strajku zaplanowane na ten tydzień egzaminy gimnazjalistów odbyły się bez zakłóceń. Nie było też większych problemów z ustaleniem składów komisji egzaminacyjnych.
WIĘKSZOŚĆ SZKÓŁ PRZYSTĄPIŁA DO STRAJKU [VIDEO]
W placówkach prowadzonych przez Gminę Wieluń, za strajkiem opowiedziała się mniejszość zatrudnionych w przedszkolach i szkołach. Na 527 zatrudnionych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych za strajkiem opowiedziało się 259 osób, czyli 49%. To dane z Urzędu Miejskiego.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.