Najlepsze prace wykonali Tomasz Jarząbek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu oraz Filip Kluska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mierzycach. Jury oceniało bowiem prace głównie pod kątem ilości i przejrzystości zawartych w nim informacji.
Liczyła się więc nie tylko forma graficzna, ale to czy łatwo odczytać z drzewa koligacje rodzinne. Jak się okazuje niektóre prace powstawały kilka lat. Punktem wyjścia do zrobienia drzewa są zwykle wspomnienia rodzinne i przechowywane dokumenty.
Później z pomocą przychodzi internet. Łącznie na konkurs napłynęły 92 prace. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody, jedną za drugie miejsce oraz trzy za trzecie. Wszystkie prace biorące udział w konkursie można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej do 7 kwietnia.
NIEKTÓRE PRACE POWSTAWAŁY KILKA LAT [VIDEO]
Do wzięcia udziału w popularnym konkursie „Moje drzewo genealogiczne” Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprosiło już dwunasty raz. Swoich rodzinnych korzeni poszukiwali oczywiście uczniowie szkół podstawowych. Zrobienie drzewa genealogicznego to wcale nie taka prosta sprawa.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.