Polacy mogą śpiewać tę kolędę po polsku od 1930 roku, gdy słowa w naszym języku ułożył Piotr Maszyński, kompozytor, dyrygent i pedagog. Niezmiennie od lat "Cicha noc" jest wśród ulubionych kolęd śpiewnych podczas świąt Bożego Narodzenia.
Słuchacze Uniwersytetu III Wieku z radością i wzruszeniem wspólnie zaintonowali kolędę. Z kolei grupa robótek ręcznych A-nitki zgodnie z tradycją zorganizowała stoisko z pięknymi, świątecznym ozdobami.
Bombki, stroiki, serwetki i inne dekoracje nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia cieszyły się wśród słuchaczy sporym zainteresowaniem.
Z RADOŚCIĄ I WZRUSZENIEM ZAŚPIEWALI „CICHĄ NOC” [VIDEO]
W wigilijną noc upływa 200 lat od chwili, kiedy po raz pierwszy rozległy się dźwięki znanej dziś w całym świecie kolędy „Cicha noc”. Na tę okoliczność Koło Przyjaciół Poezji Wieluńskiego Uniwersytetu III Wieku przygotowało prezentację multimedialną o historii pieśni i bożonarodzeniowych szopkach.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.