Dość mocno spierał się w radzie z ówczesnym starostą Andrzejem Stępniem. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych kandydował na posła na Sejm RP. Nie udało się, choć był blisko. Do walki o fotel burmistrza Wielunia w wyborach stanął z Pawłem Okrasą.

Jego kampania była bardzo widoczna w mieście, ale też w mediach. W jej trakcie udało mu się m.in. dopiąć sprawę przekazania nowego ambulansu dla wieluńskiego szpitala. Wynik po pierwszej turze wyborów na burmistrza był dla Rychlika dość niekorzystny.

Okrasa zdobył bowiem zdecydowaną większość głosów. To go nie zniechęciło. Przystąpił do walki z rywalem i od razu ujawnił nowe projekty, które forsował w drugiej turze kampanii. Niestety nie udało się. Paweł Okrasa zdecydowaną większością głosów wygrał II turę wyborów.

Rychlik został radnym, ale jak się okazało nie na długo. W wyniku nowej politycznej rzeczywistości w Sejmiku Województwa łódzkiego, gdzie władzę po wyborach objął PiS a Marszałkiem Województwa został Grzegorz Schreiber zwolniło się po nim miejsce w Sejmie RP.

I w taki sposób Paweł Rychlik trafił na Wiejską. Ślubowanie złożył 5 grudnia. Na drugiej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej koledzy z PiS, całe grono radnych i burmistrz oficjalnie pożegnali Pawła Rychlika, życząc mu powodzenia w roli posła na Sejm.

W Radzie Miejskiej Pawła Rychlika zastąpi Anna Dziuba Marzec. Przypomnijmy, że w nowej kadencji w Radzie Miejskiej PiS ma 5 radnych, a przewodniczącym składu jest Tomasz Akulicz z tego ugrupowania.