Wśród uczestników Biegu Pamięci znalazła się młodzież z Wielunia i partnerskiego Osterburga. Tuż przed wyjazdem na lotnisko biegacze tradycyjnie spotkali się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej ze świadkami bombardowania i kombatantami.
Wśród biegaczy byli uczniowie, którzy startowali po raz pierwszy oraz tacy, którzy wzięli udział w Biegu Pokoju kolejny raz. Jak podkreślają organizatorzy, co roku nie brakuje chętnych do udziału w biegu.
Dodają też, że nie trzeba mieć kondycji sportowca, by wesprzeć tę szczytną ideę. Sztafeta z Ogniem Pokoju wbiegła na poranne uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej i przekazała płomień biegaczom z Ostrzeszowa, Burzenina i Sieradza.
SZTAFETA Z OGNIEM POKOJU [VIDEO]
W przeddzień obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej już po raz czwarty z lotniska w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem wyruszyła w kierunku Wielunia sztafeta z Ogniem Pokoju. To właśnie z tamtego miejsca nad ranem 1 września 1939 roku wystartowały samoloty , które następnie zbombardowały Wieluń.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.