W grze wzięło udział osiem drużyn ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wieluń. Punkty kontrolne, przy których uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą, spostrzegawczością, jak i sprawnością, były umiejscowione przy zabytkach i pomnikach.
Dzięki grze uczniowie dowiedzieli się m.in. gdzie w Wieluniu byli pochowani rodzice słynnego kronikarza Jana Długosza, kim była Joanna Żubr i gdzie w XVIII wieku znajdował się ratusz.
Najszybciej na mecie stawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu, ale w łącznej punktacji (za wiedzę i za czas) o punkt lepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, którzy ostatecznie zwyciężyli w całej grze.
Wręczenie nagród nastąpiło na pl. Legionów tuż przy nowo otwartej wystawie plenerowej przygotowanej przez MZW – Wieluń miasto królewskie.
WYKAZALI SIĘ WIEDZĄ I SPOSTRZEGAWCZOŚCIĄ [VIDEO]
Rzut kulą kamienną, pisanie gęsim piórem czy odczytywanie zaszyfrowanego tekstu - to tylko niektóre z zadań, jakie musieli wykonać uczestnicy gry miejskiej zorganizowanej przez wieluńskie muzeum. Gra Wieluń 735 nawiązywała do tegorocznego jubileuszu miasta. Celem zabawy było zapoznanie jej uczestników z historią Wielunia.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.