Pierwsza z nich dotyczyła najważniejszego momentu w życiu człowieka, czyli narodzin. Mowa była o przełomowym postępie w rozwoju neonatologii, o tym, jak ważne są pierwsze minuty i godziny po narodzeniu.
Stanowią one okres decydujący o jakości zdrowia, późniejszego rozwoju i życiu człowieka. Następna prelekcja dotyczyła wsparcia dla rodzin z dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością oraz sposobów orzekania o niepełnosprawności przez PCPR.
Podczas konferencji omówiono również zasady przyznawania świadczeń rodzicom dziecka z niepełnosprawnością. Jest to jednorazowe wsparcie w ramach ustawy „Za życiem”.
Ponadto przekazano wiele informacji na temat wsparcia dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym ze strony specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Konferencja „Za życiem” zakończyła się panelem dyskusyjnym, w którym specjaliści odpowiadali na liczne pytania.
PANEL DYSYKUSYJNY I WYKŁADY SPECJALISTÓW [VIDEO]
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowała konferencję „Za życiem- wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnością szansą na rozwój”. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez wieluńskie placówki programu rządowego. Specjaliści, nauczyciele oraz rodzice wysłuchali wielu ciekawych prelekcji.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.