Teza pojedynku brzmiała: „Nowoczesne konflikty zbrojne są bardziej cywilizowane niż te, które były wcześniej”. W uznaniu jurorów lepszą okazała się drużyna klasy 1c, która zwyciężyła dotychczasowych wicemistrzów szkoły sprzed roku i zdobyła brązowy medal.

W pojedynku finałowym tezy „The Beatles mają większy wkład w rozwój muzyki niż The Rolling Stones” bronił zespół klasy 2g, zaś oponentami byli uczniowie klasy 2b. Po niezwykle wyrównanym pojedynku, stosunkiem głosów jurorskich 36:34, zwyciężyli przedstawiciele klasy 2g i wywalczyli złote medale oraz tytuł mistrza szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Dodatkowo zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO, zaś wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnych debatach- pamiątkowe dyplomy.

Składy najlepszych szkolnych zespołów II Międzyklasowego Turnieju Debat Oksfordzkich:

I miejsce – 2g: Patrycja Kańtoch, Michalina Krzemianowska, Julia Chudecka, Mateusz Ślusarski, Anna Janik,

II miejsce – 2b: Tomasz Nicpoń, Natalia Księżarek, Mateusz Świderski, Szymon Graczyk, Marta Gajewska, Zuzanna Garyga, Jan Mikoda,

III miejsce – 1c: Wiktoria Górka, Milena Jarząb, Adam Płonka, Patrycja Piśla,

IV miejsce – 2a: Klaudia Zygmunt, Aleksandra Kowalczyk, Mateusz Marzec, Magdalena Preś.