Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Zbigniew Guzik i Marcin Wojtasik jako rundowi. Głównym organizatorem i fundatorem nagród był jak zawsze życzliwy szachom Wójt Gminy Skomlin - Grzegorz Maras. Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta.

W głównym turnieju zwycięzcą został Mariusz Kowalczyk – 7.5 pkt (LKS Park Starzenice) przed Rafałem Kowalczykiem (LKS Park Starzenice) – 6.5 pkt. oraz Tomaszem Pilarskim (TS-R Hetman Konin) – 5.5 pkt, czwartym Szymon Wojtasik (UKS Piątka Wieluń) – 5.0 pkt., piątym Michalina Matyjasek (GOKiS Skomlin) – 5.0 pkt., szóstym Natalia Guzik (GOKiS Skomlin) –  4.5 pkt.
W kategorii kobiet zwyciężyła Michalina Matyjasek wyprzedzając Natalię Guzik, Martę Zabłocką (KSz Dwie Wieże Rzgów) oraz Zuzannę Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń) – dziewczęta zajęły miejsca od piątego do ósmego w ogólnej klasyfikacji turnieju.

Natalia jest finalistką Mistrzostw Polski do lat 18, natomiast Michalina (podobnie jak Szymon Wojtasik) finalistami Mistrzostw Polski do lat 14. Najciekawsza partia została rozegrana w ostatniej rundzie turnieju, w której Szymon Wojtasik wygrał po bardzo ciekawej i emocjonującej końcówce z faworytem Rafałem Kowalczykiem.

W grupie B zwyciężył Kamil Świątek (GOKiS Skomlin) przed Marcelem Jarosławskim (LKS Park Starzenice) oraz Tomaszem Chrobotem (Biała - UKS Piątka Wieluń). W grupie C zwyciężyła Aleksandra Zając (Rudniki) przed Weroniką Piotrowską (Pątnów – UKS Piątka Wieluń) i Zofią Patyk (Biała – UKS Piątka Wieluń).

W kategorii chłopców wygrał Piotr Bednarek (UKS Piątka Wieluń) przed Piotrem Stępińskim (UKS Jedynka Bełchatów) oraz Igorem Dorobą (SP 4 Wieluń). Ponadto pięć osób podczas turnieju wypełniło normy na IV kategorię szachową oraz trzy na V kategorię szachową.