Z porządku obrad zdjęto ponadto punkt dotyczący kolejnych zmian w budżenie Gminy Wieluń na ten rok co bardzo nie spodobało się Pawłowi Okrasie. W miejscie tego punktu do porządku obrad wprowadzono nowy, dotyczący podsumowania wydatków magistratu na promocję i wydarzenia kulturalne w 2016 roku.
To efekt kontroli przeprowadzonej w tym względzie przez komisje rewizyjną Rady Miejskiej. Okazało się, że w wielu przypadkach znacznie i rażąco przekroczono budżety finansowe wielu imprez, Przykładem niech będą choćby Dni Wielunia 2016.
Z zaplanowanych na plenerową imprezę 200 tys. złotych zrobiło się ostatecznie ponad 350 tysięcy. To więcęj o ponad 150 tys. złotych. Były też następne przykłady.
Wyjaśnienia w sprawie składała kierownik Biura Burmistrza Joanna Skotnicka- Fiuk. Radosław Wojtuniak przedstawił też zalecenia pokonktrolne komisji.
Paweł Okrasa tłumaczył radnym, że był to wyjątkowy rok. Znacznie więcej wydano m.in. na zabezpieczenie i ochronę imprez. Wrócono też do przeszłości. Okrasa w jednej ze swoich wypowiedzi wytknął radnemu Majcherowi, że ten będąc burmistrzem też znacząco przekroczył wydatki na organizację imprez i promocję Gminy Wieluń.
W dalszej części obrad radni ponownie nawiązali do sprawy zakupu za 12 milionów terenów po byłej cukrowni i norweskiej inwestycji- czyli tzw. słomianego interesu o którym głośno w mieście od jakiegoś czasu. Było zatem specjalne oświadczenie i oficjalne stanowisko Rady Miejskiej.
„SZORSTKA PRZYJAŹŃ” RADNYCH Z BURMISTRZEM [VIDEO]
Kolejna sesja Rady Miejskiej nie była krótka. Radni wprowadzili do porządku obrad kilka nowych punktów, które ponownie dotyczyły kwestii zakupionych przez gminę terenów po byłej cukrowni oraz ostatnich wydarzeń związanych z promowanymi przez włodarza miasta pomysłami budowy nowej elektrowni pozyskującej energię ze spalania słomy.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.