Z przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi o zasady współpracy przy dofinansowaniu ze środków funduszu przedsięwzięć dotyczących upowszechniania doświadczeń we wdrażaniu idei gospodarki o obiegu zamkniętym na poziomie gminy.

Idea zakłada zwiększenie poziomu recyklingu, a za tym idzie efektywniejsze wykorzystanie surowców wtórnych oraz dotąd niewykorzystywanych, a wpisujących się w obszar odnawialnych źródeł energii. Bardzo ważnym założeniem programu jest również edukacja ekologiczna już na poziomie mieszkańca gminy, aby obieg był w pełni sprawny.

Podpisane porozumienie pozwoli na obustronne wypracowanie strategii działań zarówno przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej, który na „żywym organizmie” jakim jest gmina, będzie mógł przekonać się co do słuszności wybranych metod i kierunków działań, jak i przez Gminę Wieluń, która wdrażając program uzyska wymierne korzyści ekologiczne.

Podpisanie porozumienia miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM, które stały się największym w Polsce wydarzeniem poświęconym osobom poszukującym innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.