Z najwyższej kondygnacji głównego budynku wieluńskiej ciepłowni doskonale widać tereny na których miałaby się zainstalować norweska inwestycja. Bliskie sąsiedztwo ciepłowni było oczywiście nie bez znaczenia.
Firma Tergo Power starała się o odkupienie części udziałów wieluńskiej ciepłowni, miejskiej spółki w której udziały ma także Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Czy ciepło pochodzące z elektrociepłowni wytwarzającej energię ze spalania słomy byłoby konkurencyjne cenowo? Być może przez chwilę.
Zygmunt Bednarski szybko udowadnia, że węgiel był i w dalszym ciągu będzie najtańszym paliwem dla ciepłowni. A co z cenami ciepła? Niedawno zmieniła się jego cena co jest naturalnie związane z ze wzrostem cen węgla.
Prezes Bednarski przekonuje, że podwyżka i tak nie jest wysoka. Zrobiono wszystko, aby odbiorcy ciepła odczuli ją w najmniejszym stopniu.
O EKOLOGICZNYCH INWESTYCJACH I CENIE CIEPŁA [VIDEO]
Choć od ostatniej sesji Rady Miejskiej minęły już prawie trzy tygodnie emocje związane z zaproponowanymi przez włodarza miasta inwestycjami w postaci budowy biogazowni oraz elektrociepłowni wytwarzającej energię ze spalania słomy opadają wolno. Także w wieluńskiej Energetyce Cieplnej, która o norweskiej inwestycji dowiedziała się praktycznie w ostatniej chwili.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.