Profilaktyki, ale też kontroli, bo wieluńska straż miejska sprawdzała czym Wielunianie palą w piecach. Mieszkańcy miasta doskonale wiedzą co to jest smog i co robić, aby zanieczyszczeń było mniej. Jak przekonuje jeden z naszych rozmówców nie potrzeba wcale do tego super nowoczesnego pieca. Wystarczy palić z głową, a do pieca wrzucac tylko węgiel.
Kampania podczas której rozdano mieszkańcom 5.000 sztuk półmasek antysmogowych była okazja do tego , aby pomyśleć o wymianie starego pieca na nowy. Gmina Wieluń jak wiadomo ogłosiła nabór wniosków do Programu Ograniczania Niskiej Emisji.
Program przeznaczony tylko dla budynków mieszkalnych pozwala pozyskać środki na dofinansowanie wymiany ogrzewania na terenie Wielunia, realizowane w latach 2017– 2018. O uzyskanie dotacji będą mogły ubiegać się: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego - korzystające z dofinansowania wyłącznie za pośrednictwem Beneficjenta - Gminy Wieluń.
Termin składania wniosków do programu wydłużono do 15 marca. Kampanii antysmogowej patronował Urząd Miejski. Akcję wspierali OSP Wieluń, Zespół Szkół nr 1 oraz Straż Miejska.
ROZDALI MIESZKAŃCOM 5 TYSIĘCY MASEK ANTYSMOGOWYCH [VIDEO]
Każdy dom ogrzewany węglem emituje do atmosfery 3,4 tony dwutlenku węgla oraz 4 kg pyłów (PM2,5 i PM10). Co roku w Polsce z powodu smogu umiera 45.000 osób. Ta smutna statystyka to jeden z powodów zorganizowania w Wieluniu kampanii antysmogowej. Choć zanieczyszczenie znacznie spadło, nie ma mrozu i jest dość wietrznie, to profilaktyki nigdy za wiele.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.