Podczas tej przedświątecznej i zarazem specjalnej sesji w sprawie połączenia szkół dało się zaobserwować zainteresowanych zmianami nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Kontrowersji nie zabrakło, bowiem o ile rozwiązanie zaproponowane przez ratusz przypadło do gustu pracownikom gimnazjów, to pedagodzy podstawówek nie są zachwyceni szkolną fuzją.
Powołanie zespołów szkół ma uchronić nauczycieli wieluńskich gimnazjów przed zwolnieniami w nowym roku szkolnym. Burmistrz Paweł Okrasa przekonywał, że proponowane rozwiązanie pozwoli w miarę gładko i bez zwalniania pedagogów wejść w reformę szykowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Wszystkich jednak nie przekonał. Po wakacjach, gdy w gimnazjach nie będzie już pierwszych klas, w Wieluniu może zabraknąć pracy dla 23 nauczycieli. Jest nadzieja, że dyrektorzy połączonych placówek będą sprawnie i sprawiedliwie dzielili godziny lekcyjne pomiędzy nauczycieli gimnazjów i podstawówek.
Po dość długiej dyskusji przyszedł czas na finał, czyli głosowanie radnych. Uchwały dotyczące utworzenia trzech zespołów szkół zostały przyjęte większością głosów, ale nie zdecydowaną, przy 6 przeciwnych.
BOJĄ SIĘ, ŻE MOGĄ STRACIĆ PRACĘ [VIDEO]
Konsultacje w szkołach, zielone światło od wiceministra edukacji i wreszcie specjalna sesja poświęcona jak się okazało kontrowersyjnemu pomysłowi połączenia szkół w zespoły. Tak w skrócie wyglądała droga do tego, aby zamiar włodarza miasta potwierdzony zresztą uchwałami Rady Miejskiej stał się faktem.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.