W jej zastępstwie pojawił się za to wiceminister MEN Maciej Kopeć w towarzystwie wicewojewody łódzkiego i łódzkiego kuratora oświaty. Na spotkaniu rzecz jasna mowa była o najważniejszych założeniach reformy oświatowej. Wiceministra i kuratora oświaty sluchali zatem nie tylko nauczyciele z powiatu wieluńskiego. W popularnej 101 pojawiło się też wielu szefów szkół i pedagogów z wieruszowskiego i pajęczańskiego.
Łódzki kurator oświaty mówił z kolei sporo o tym jak wygląda sytuacja w łódzkiem, zwłaszcza na terenie wieluńskiego i dwóch ościennych powiatów, czyli jaka jest struktura szkół, w których obiektach będą funkcjonować nowe podstawówki i czy uda się wszystkim nauczycielom zapewnić pracę w nowych realiach.
Na spotkaniu wspomniano także o pomyśle burmistrza Wielunia w sprawie połączenia w zespoły szkół gimnazjów i podstawówek. MEN dopuszcza taką możliwość.
Paweł Okrasa ma więc zielone światło ww tej kwestii nie tylko ze STRONY MEN, ale też łódzkiego kuratorium. Oczywiście na nieco ponad 2- godzinnym spotkaniu nie brakowało pytań od zainteresowanych reformą nauczycieli i dyrektorów szkół.
Po oświatowej debacie wiceminister, kurator i wicewojewoda łódzki udali się jeszcze do Ratusza. Był czas na spotkanie z władzami miasta, ale też na krótką konferencję prasową dla mediów.