Początek to dzieje wieluńskiej biblioteki w latach 1945-2015. Drugą część książki stanowią związane z książnicą wspomnienia wybitnych wielunian, m. in. pisarza, poety i eseisty prof. Andrzeja Zawady, artysty malarza Wojciecha Siudmaka, poetki Marii Ewy Aulich czy plastyka Czesława Wosia.
Sporo uwagi autorzy poświęcili również współpracy biblioteki z wieluńskimi instytucjami i mediami. Uzupełnieniem monografii jest materiał zdjęciowy, ilustrujący bogatą działalność placówki na przestrzeni siedemdziesięcioletniej historii,
Ukazuje on zmiany wynikające z uwarunkowań historycznych, politycznych i społecznych. Promocję książki uświetnił występ chóru i zespołu piosenki dawnej pod kierownictwem Jakuba Judzińskiego.
Z OKAZJI OKRĄGŁEGO JUBILEUSZU [VIDEO]
O historii i roli wieluńskiej biblioteki w promowaniu czytelnictwa, współpracy z innymi instytucjami kultury i formach upowszechniania wiedzy o książce traktuje monografia biblioteki miejskiej autorstwa polonisty dr Jarosława Petrowicza i historyka dr Tomasza Stolarczyka. Publikacja składa się z trzech części.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.