Dzięki internetowej stronie można anonimowo zareagować na zagrożenia i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Znajdą się na niej informacje m.in. o najbardziej uciążliwych przestępstwach, takich jak kradzieże, włamania, rozboje, przestępstwa na tle seksualnym i przestępstwa narkotykowe.
"Mapa" nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Policjanci apelują o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Aby wprowadzić dane do mapy można skorzystać z linku znajdującego się na stronie www.lodzka.policja.gov.pl bądź wykorzystać do tego celu interaktywny kiosk znajdujący się w każdej komendzie Policji.
DYSKUTOWALI O MOBILNEJ OBSŁUDZE MAPY [VIDEO]
Drugą odsłoną akcji dotyczącej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa była specjalna konferencja zorganizowana w starostwie powiatowym. W czasie spotkania podkreślano, że obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.