Artysta spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych i lokalnego biznesu, by omówić etapy dalszej budowy - a w zasadzie promocji - pominka "Wieczna Miłość".

"Wieczna Miłość" to nie sam monument, a raczej początek wielkiej, międzynarodowej akcji mającejna celu współpracę w zakresie edukacji, sztuki i nauki oraz rozwinięcie i przekazanie idei harmonii, tolerancji, pokoju.

Burmistrz Mieczysław Majcher sugerował, by rozpocząć prace przy budowie pomnika, wówczas mieszkańcy i potencjalni sponsorzy zainteresują się jego ideą. Artysta stwierdził jednak, że zbyt szybkie wybudowanie monumentu spowoduje, że świat przestanie o nim mówić i dlatego najbliższe działania powinny być skierowane nie na budowę samego pomnika, ale na promocję całego projektu. Na to potrzeba jednak pieniędzy, ale o tym skąd je wziąć na spotkaniu nie było mowy.

Tego samego dnia Wojciech Siudmak wziął udział w uroczystym podsumowaniu "Tygodnia Wielunia", które odbyło się w Gimnazjum nr 2. Idea "Wiecznej Miłości" była inspiracją dla uczniów klas pierwszych, którzy poznawali przesłanie projektu oraz historię i tradycję naszego miasta.

"Wieczna Miłość"