Kiedy jednak pierwsza odsłona padła łupem bardziej doświadczonych, starszych i przede wszystkim cięższych rywali, wydawało się, że to oni zwyciężą i tym samym dojdzie przynajmniej do tzw. złotego seta. Niestety, nawet, gdy po dwóch wygranych setach przez Kąty, w czwartek ponownie lepszy był Oknobud, to nadzieje na sensację prysły w tie-breaku, który wygrał faworyzowany zespół z gminy Czarnożyły.

Tym samym absolutny beniaminek rozgrywek zwyciężył 3:2 i zasłużenie mógł się cieszyć ze złotych medali. Emocji nie zabrakło w pozostałych spotkaniach. W meczu o trzecie miejsce Auto Centrum Apanasiewicz wziął rewanż za porażkę 0:3 w pierwszym meczu z ekipą Argotu Sokolniki i wygrywając 3:1 oraz złotego seta 25:21 zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Z kolei w rewanżu o miejsce siódme STPS Skomlin wygrał z PSP Wieluń 3:2. Ponieważ w pierwszym meczu było 3:0 dla PSP, o wszystkim również decydował złoty set, w którym strażacy z Wielunia wygrali 25:22. Mecz o miejsce 5 natomiast się nie odbył, gdyż Latakia oddała go walkowerem.

Już wcześniej 9 i 10 lokatę zapewniły sobie drużyny spoza województwa łódzkiego: Tygrysy Krzepice, które wycofały się z rozgrywek w trakcie sezonu i Iskra Pimat Gorzów Śląski, która rywalizowała w tej edycji poza konkursem.