Co prawda przez trzy czwarte meczu spotkanie było wyrównane, ale ostatnie 17 minut gospodarze przegrali 5:13, cały mecz różnicą siedmiu goli. Trzecią porażką z rzędu wielunianie przerwali marzenia o wygraniu III grupy i bezpośrednim awansie do I ligi.

Szanse na pierwsze miejsce są bowiem raczej matematyczne, a by zdobyć drugie - podopieczni Tomasza Derbisa muszą nie tylko wygrać cztery ostatnie spotkania, ale liczyć na pomyślne dla nich rozstrzygnięcia w bezpośrednich bojach pozostałych drużyn walczących o awans.

Sympatyczna uroczystość odbyła się w przerwie meczu II ligi MKS - Anilana. Prowadzeni przez trenera Tomasza Derbisa piłkarzeręczni z rocznika 2004, którzy jako MKS PMDKiS zostali w tym sezonie mistrzami województwa, uhonorowani zostali przez burmistrza Wielunia.

Medale i nagrody rzeczowe z rąk Pawła Okrasy otrzymali: Piotrek Podgórski, Grzegorz Stec, Kacper Pilarz, Szymon Kucharski, Igor Doroba, Jakub Klim, Mateusz Duda, Jakub Nowak, Mikołaj Żółtaszek, Patryk Makowski, Szymon Kryściak, Kacper Chącel, Franek Wierzbicki, Bartek Dondziak, Brian Morrison, Marcel Sola.