Długotrwale bezrobotni stanowili w końcu grudnia 2015 r. prawie 57% ogółu zarejestrowanych. A jak walczyć z bezrobociem? Przede wszystkim za posrednictwem wielu interesujących programów przeznaczonych dla osób pozostających bez stałego zatrudnienia. Na realizację w minionym roku PUP wydał blisko 8 mln złotych.
Na ten rok PUP w swojej ofercie ma m.in. bardzo dobrą propozycję dla ludzi młodych. Pracodawca, który zdecyduje się zatrudnić u siebie osobę do 30 roku życia otrzyma spore dofinansowanie. Starosta może bowiem zawrzeć umowę, na podstawie której refunduje pracodawcy lub przedsiębiorcy przez 12 miesięcy część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne.
Wnioskować o tę formę pomocy mogą pracodawcy u których w okresie ostatnich 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nie nastąpiło zmniejszenie zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy. I jeszcze o jednej sprawie- mianowicie Krajowym Funduszu Szkoleniowym. W 2016 roku przyznany limit środków wynosi 381,5 tys. zł.
Wsparcie ze środków KFS urząd pracy będzie przyznawać pracodawcom, których wnioski będą spełniać wymagania przynajmniej w jednym z przyjętychna ten rok trzech priorytetów. W sumie realizacja wszystkich zadań PUP pochłonęła w 2015 r. prawie 14 mln złotych.
O BEZROBOCIU I SPECJALNYCH PROGRAMACH [VIDEO]
Na koniec minionego roku w ewidencji wieluńskiego urzędu pracy znajdowały się 3323 osoby bezrobotne. W porównaniu z 2014 rokiem to spadek o 434 osoby. Natomiast stopa bezrobocia w powiecie wieluńskim w końcu grudnia 2015 r. wynosiła 10,1%. W tym samym czasie w województwie łódzkim wyniosła 10,3%, a w skali całego kraju- 9,8%.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.