A może to być np. ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Prywatną posesję do tej pory ogrzewaną węglem można również z powodzeniem podłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej. Temu celowi służy właśnie specjalny program „Kawka”. Stattystyki są takie, że do programu „Kawka” zgłosiło się aż 270 osób.
Tyle deklaracji jeśli chodzi o wymianę źródła ogrzewania wpłynęlo bowiem do Urzędu Miejskiego. A co czystością powietrza w mieście? W tym względzie zawsze może być lepiej. Tysiące aut przejeżdżających przez miasto nie ma co ukrywać bardzo zanieczyszcza powietrze. Z pewnością wybudowanie obwodnicy Wielunia przyniesie w tym wzgledzie jakąś ulgę, choć nie do końca.
Auta jadące w kierunku Opola czy Częstochowy jeszcze długo będą truly powietrze w mieście. A gdzie jest najgorzej? Tradycyjnie w samym centrum. Sieradzka, Głowackiego, Kopernika i Piłsudskiego to najbardziej newralgiczne pod tym względem punkty miasta.
ZAMIEŃ STARY PIEC WĘGLOWY NA EKOLOGICZNE OGRZEWANIE [VIDEO]
Czy Wieluń to czyste i ekologiczne miasto? Kwestię tę można rozpatrywać w kilku aspektach. Jednym z nich jest z pewnością zaangażowanie gminy Wieluń w proekologiczny projekt polegający na zachęcaniu mieszkańców do likwidacji tradycyjnych pieców węglowych i zastępowaniu ich innymi źródłami ogrzewania.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.