Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Zbigniew Guzik i Marcin Wojtasik jako rundowi. Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Uczestnicy imprezy chwalili sprawną organizację turnieju i świetną kuchnię serwującą doskonałe posiłki. Obiecali powrócić do Skomlina za rok.

W głównym turnieju zwycięzcą został Mariusz Kowalczyk - 7,0 pkt (LKS Park Starzenice) przed Karolem Rawiczem (Polonia Przemyśl) oraz Andrzej Szybką (PAT Ligota Dolna)- obaj 6,5 pkt, czwartym Natalia Guzik (GOKiS Skomlin), piątym
Rafał Kowalczyk (LKS Park Starzenice), szóstym Antoni Szefer (Pątnów) oraz siódmym Adam Słonina (GOKiS Skomlin)- wszyscy 5,0 pkt.

W kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Skomlina Natalia Guzik 5,0 pkt. wyprzedzając koleżankę z Piątki Wieluń – Zuzannę Bakalarczyk oraz Michalinę Matyjasek (GOKiS Skomlin). Natalia jest finalistką Mistrzostw Polski do lat 16, natomiast Michalina (podobnie jak Szymon Wojtasik) finalistami Mistrzostw Polski do lat 12.

W grupie B zwyciężył Dawid Makielak (UKS Piątka Wieluń) przed Arturem Mikołajczykiem (UKS Piątka Wieluń) oraz Patrykiem Pilarskim (GOKiS Skomlin). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się  Adrianna Zimoch (UKS Piątka Wieluń) przed Aleksandrą Ryng (UKS Piątka Wieluń) oraz Kamilą Spychała (GOK Czarnożyły).

W grupie C zwyciężyła Justyna Czarnuch (GOKiS Skomlin). W kategorii chłopców wygrał Mikołaj Małycha (GOKiS Skomlin) przed przed Pawłem Szymoniakiem (UKS Piątka Wieluń) oraz Rafałem Dudaczykiem (Wieluń). Ponadto pięć osob podczas turnieju wypełniło normy na IV kategorię szachową oraz jedna na V kategorię szachową.

Na zakończeniu wręczane były nagrody - finansowe dla najlepszych zawodników w grupie A, a rzeczowe dla pozostałych. Wręczane były także nagrody specjalne:
najstarszy uczestnik turnieju- Pan Marian Stępień (76 lat), oraz najmłodszy - Mikołaj Orłowski (6 lat), najlepszy zawodnik z Gminy Skomlin- Natalia Guzik. Wszyscy jednak oczekiwali na losowanie (fundowanego przez Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa) roweru, którą odebrał w tym roku Eugeniusz Spadliński.