Jego celem było rozbudzenie zainteresowania uczniów wielokulturową przeszłością swojego miasta i poznanie jej. Na projekt złożyło się przygotowanie oraz przeprowadzenie przez uczniów wycieczki po miejscach związanych z lokalną społecznością żydowską, ale też zapoznanie zaproszonych gości i uczestników projektu z bogatymi historycznymi pamiątkami znajdującymi się w Izbie Pamięci szkoły.
Młodzież podczas tego spaceru dowiedziała się m.in.: gdzie na ulicy Palestranckiej stała cerkiew, piekarnia i żydowski prywatny dom modlitwy, że zanim przeniesiono Żydów do dzielnicy zamkniętej, getta, z miejscowych budynków usunięto ludność polską i jakie budynki getta przetrwały do dziś. Uczniowie odkryli zatem podczas spaceru miejsca ważne dla historii i religii Żydów wieluńskich.
W RAMACH SPECJALNEGO PROJEKTU [VIDEO]
Miejski spacer „Szlakiem wieluńskich Żydów”, który został zorganizowany przez II LO stanowił jedną z ważniejszych części projektu edukacyjnego „Szkoła Dialogu” , realizowanego przez Fundację Forum Dialogu w Warszawie.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.