Trasa biegła przez okolice Gaszyna i Rychłowic. Oprócz mieszkańców regionu wieluńskiego, w biegu z kijkami wzięli udział zawodnicy z Łodzi, Czeladzi, Lublińca, Częstochowy. Najmłodsi pokonali dystans 500 metrów, zaś uczniowie klas IV-VI maszerowali na długości kilometra.

Sportową majówkę zakończyła ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, było też losowanie upominków. Wśród najmłodszych- na dystansie 500 metrów zwyciężyła Kinga Więcław, a rywalizację dzieci starszych na 1 kiolmetr wygrał Marcel Musiał (oboje z Gaszyna).

W najbardziej prestiżowej kategorii triumfował natomiast Bogdan Cyrus (Silesia Nordic Team), który wyprzedził jednego z najstarszych uczestników imprezy – 54-letniego Krzysztofa Skibę (Polkowice-Sieroszowice) i młodszego o 35 lat Michała Osińskiego (Forever Young Łódź).