Nasze zawodniczki nie były z pewnością faworytami (poza Natalią Guzik), a ich numery startowe (Natalia Guzik -5, Zuzia Bakalarczyk- 38, Natalia Kędzia- 45 i Michalina Matyjasek - 44) świadczyły o tym, że czeka ich ciężka walka o to by znaleźć się w czterdziestce lub (w przypadku Natalki Guzik walczyć o najwyższe cele), ponieważ takie założenia przedstartowe przyjęto za dobry występ.

Trójce niżej rozstawionych dziewcząt udało się osiągnąć cel, natomiast Natalia Guzik zajęła XX miejsce i jest to z pewnością pewien niedosyt. Od początku grało jej się bardzo ciężko w roli faworytki w poszczególnych pojedynkach i po remisie w pierwszej partii przyszła porażka w drugiej i kolejne trzy remisy. Dawało to miejsce poza czołową trzydziestką, a więc na pewno słabe.

Od połowy turnieju Natalka zaczęła sobie lepiej radzić z presją i po kolejnych dwóch wygranych miała szansę nawet na wejście do pierwszej dziesiątki – niestety dopadł ją pech (trzynastego) i w przedostatniej rundzie w wygranej pozycji grając w bardzo dużym niedoczasie podstawiła figurę. Była szansa na ósme miejsce, ale niestety ostatnia bardzo ładnie zagrana i wygrana partia pozwoliła zająć tylko dwudzieste miejsce.

Bardzo dobrze zaczęła turniej Natalia Kędzia – po trzech rudach mając dwa punkty (trzynaste miejsce), niestety później było dużo słabiej i ostatecznie zajęła 40 miejsce z trzema punktami. Fatalny początek zanotowały Michalina Matyjasek i Zuzia Bakalarczyk notując cztery przegrane z rzędu, na szczęście w ostatnich pięciu partiach zdobyły po cztery punkty i uplasowały się na miejscach (33 – Michalina i  34 - Zuzia). W przypadku Michaliny był to debiut na tak poważnej imprezie i zdobyte doświadczenie na pewno pozwoli podnieść jej poziom sportowy.

W klasyfikacji klubowej UKS Piątka Wieluń zajął 22 miejsce (najwyższe z województwa łódzkiego) wyprzedzając np. KSz Piątka Skierniewice, w którym gra m. in. Radosław Psyk (rozstawiony z nr 2 do lat 14). Radek zanotował także bardzo słaby występ zajmując 20 miejsce – był jednym z głównych faworytów do złotego medalu.