W mistrzostwach wzięli udział najlepsi zawodnicy z całej Polski m. in. sześciu uczestników Mistrzostw Europy w Batumi (Gruzja) w 2014 roku. Aby dostać się do Mistrzostw Polski należało zająć miejsca 1-6 w półfinałach (woj. łódzkie i świętokrzyskie) lub zająć miejsca 1-8 w Turnieju Ostatniej Szansy (Adam był drugi).

Mistrzostwa rozgrywano w systemie szwajcarskim, na dystansie dziewięciu rund, przy tempie 90 minut na partię oraz 30 sekundach dodawanych za każde posunięcie. Adam grał przez całe zawody dobrze, starał się długo myśleć i nie popełniać prostych błędów.

Po czwartej rundzie znalazł się nawet na 10 miejscu dzięki wygranej  z Pawłem Czarnieckim z Suwałk, ale była to wygrana wypracowana, lecz bardzo szczęśliwa (Adam w przewadze i niedoczasie popełnił dwa błędy), ponieważ w przegranej pozycji bardzo mądrze grając wygrał.

Piąta runda okazała się feralną- po znakomitym debiucie Adam w decydujących ruchach przeoczył najlepszą kontynuację i w końcówce przegrał z jednym z faworytów mistrzostw. Ta porażka wpłynęła na dalszą grę i następne dwie przegrane w słabym stylu.

Na szczęcie Adam potrafił zmobilizować się na ostatnie dwie rundy, w których zwyciężył po dobrej (momentami bardzo dobrej grze) i awansował z 40 (po 7 rudach) na 23 miejsce w stawce 66 najlepszych zawodników do lat 10 w Polsce. Wyniki zawodów oraz galerię zdjęć można śledzić na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_6367/ .