A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400,  C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200. W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń, GOKiS Skomlin, SDK Wieluń. Gości reprezentowały ekipy z Jedynki Bełchatów, a także przedstawiciele Łodzi oraz Byczyny i GOK Lututów.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk oraz Hubert Makielak. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczali: z-ca dyrektora ZOPOW w Wieluniu Romuald Kucharczyk, dyrektor SP 5 w Wieluniu Mariola Szczepańska i wicedyrektor SP 5 w Wieluniu Ewa Sobańska.

W turnieju A zwyciężył Karol Błaszczak (SDK Wieluń) - 8.5 pkt. przed Piotrem Hałubcem (SDK Wieluń) – 7.5 pkt. oraz Bartoszem Wolniaczykiem (UKS Piątka Wieluń) – 7.0 pkt. Wśród dziewcząt w tej grupie zwyciężyła reprezentantka UKS „Piątka Wieluń”: Natalia Guzik przed swoimi koleżankami z klubu: Zuzanną Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń), Michaliną Matyjasek i Natalią Kędzią - wszyskie dziewczęta są finalistkami Mistrzostw Polski do lat 14 i 12 (Michalina).

W grupie B wśród chłopców wygrał Łażewski A. przed  Jaśkiewicz K. oraz Kusiakiem J. – wszyscy Jedynka Bełchatów. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Adrianna Zimoch (Piątka Wieluń), drugie Anna Grzyb (Jedynka Bełchatów), trzecie Aleksandra Kawula (Piątka Wieluń).

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Lis Antoni (Jedynka Bełchatów) przed Rosińskim Bartłomiejem (GOK Lututów) oraz Frukaczem Maciejem (Jedynka Bełchatów). Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Dumin Karolina, Czajczyńska Sandra i Bukała Weronika (wszystkie Jedynka Bełchatów).

W trakcie turnieju 5 osób uzyskało V i sześć IV kategorie szachowe. Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje dobry występ Michaliny Matyjasek oraz udany debiut najmłodszych, zwłaszcza Adamów: Wichra i Bakalarczyka.