Wieluńska ekipa MOS UKS Piątka wybrała się w tym roku na turniej szachów błyskawicznych. Pojechała grupa pięciu zawodników: Jakub Bakalarczyk, Zuzanna Bakalarczyk, Natalia Guzik, Adam Słonina oraz Szymon Wojtasik pod opieką Marcina Wojtasika. Występ naszych zawodników w turnieju szachów błyskawicznych (3 min. + 2 sek.) uznać należy jako odpowiedni do ich aktualnych możliwości, a Natalii Guzik i Adama Słoniny wręcz bardzo dobry. W grupie do lat 14 Natalia zajęła czwarte miejsce (drugie w roczniku) zdobywając połowę punktów 11/22.

Wyprzedziła aktualną Wicemistrzynię Świata do lat 14 w szachach klasycznych – Oliwię Kiełbasę i Mistrzynię Europy sprzed trzech lat (dużo wyżej notowaną) – Alicję Śliwicką. Swoje bardzo dobre miejsce zawdzięcza Natalia świetnemu finiszowi 6 pkt. z ostatnich ośmiu z wyżej notowanymi zawodnikami. W tej samej grupie do lat 14 Zuzia Bakalarczyk sklasyfikowana została na 26 miejscu (7,5 pkt.) grając na miarę swoich możliwości- choć na treningach przed turniejem wydawało się, że może być dużo lepiej.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Adam Słonina zajmując piąte miejsce w klasyfikacji do lat 10 (8 pkt.). W tej samej grupie Szymon Wojtasik zajął 21 miejsce (6 pkt.). W grupie do lat 14 Kuba Bakalarczyk sklasyfikowany został na 56 miejscu (8 pkt.) notując przeciętny występ. Pozytywnym jest fakt, że wszyscy nasi zawodnicy zajęli wyższe miejsca niż rozstawienie.

Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych 2014- grano 11 rund (mecz i rewanż) - w nawiasie zajęte miejsce ogólnie w turnieju i numer rozstawienia:
Dziewczęta do lat 14
4. Guzik Natalia             - 11.0 pkt. (313 - 513)
26. Bakalarczyk Zuzanna     - 7.5 pkt. (533 – 552)
Chłopcy do lat 10
5. Słonina Adam         - 8.0 pkt. (509 – 553)
21. Wojtasik Szymon         - 6.0 pkt. (568 - 615)
Chłopcy do lat 14
56. Bakalarczyk Jakub         - 8.0 pkt. (513 - 523)

Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych 2014 - grano 11 rund (mecz i rewanż) - w nawiasie zajęte miejsce ogólnie w turnieju i numer rozstawienia:

Podczas Finału w WDK zagrają: WTZ Olewin, Tadeusza Nic Nie Rusza, Czesiu & Friends HIP HOP, Walczak Band, Flash Creep, Amelinum, Mjuzik Trejn, Almost rchestra i gwiazda wieczoru Rażeni Piorunem.

W WDK do nabycia będą cegiełki z nagrodami. Sprzedaż cegiełek rozpocznie się od 12:00 do zakończenia koncertów czyli do ok. 20:00.