W turniejowe szranki stanęło 60 szachistek i szachistów głównie z Powiatu Wieluńskiego oraz zawodnicy z Pabianic, Łodzi, Kluczborka, Sieradza, Kalisza, Bełchatowa, Prudnika, Byczyny. Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Remigiusz Rudolf i  Zbigniew Guzik jako rundowi.

Głównym organizatorem i fundatorem nagród był jak zawsze życzliwy szachom Wójt Gminy Skomlin - Grzegorz Maras. Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Uczestnicy imprezy chwalili sprawną organizację turnieju i świetną kuchnię serwującą doskonałe posiłki. Obiecali powrócić do Skomlina za rok.

W głównym turnieju zwycięzcą został Mariusz Kowalczyk - 7,0pkt (LKS Park Starzenice) przed Rafałem Kowalczykiem (LKS Park Starzenice) – 6,0 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Dalach (Łódź) - 6,0pkt., czwartym Piotr Hałubiec (SDK Wieluń) i Andrzej Szybka (PAT Ligota Dolna) 6,0pkt.

W kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Skomlina Natalia Guzik 5,0pkt. wyprzedzając koleżanki z Piątki Wieluń – Zuzannę Bakalarczyk oraz Natalię Kędzię (obie po 3,0pkt.). Wszystkie trzy dziewczęta będą reprezentować Piątkę Wieluń na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (do lat 14) w kwietniu 2014.