Jeszcze ciekawiej było w meczach o złoto, gdzie Foto Damian Hatshepsut Lexon pierwszy mecz wygrał 3:1 i od wygrania pierwszego seta zaczął również rewanż. Oknobud 4 Koła Gaz stawił jednak od początku mocny opór obrońcom tytułu. W secie otwarcia przegrał bowiem na przewagi do 28, a dwa kolejne sety wygrał. W czwartej odsłonie obudzili się jednak rywale, którzy zwyciężając do 23 doprowadzili najpierw do tie-breaka, a w nim także wygrali, okazując się tym samym najlepsi w całym sezonie 2013/14. W pozostałych meczach Martex Dzietrzkowice dwukrotnie wygrał z Ireksem SKomlin i zajął 5. miejsce, a Papier Serwis Lubax również dwa razy wygrał z Lobo Tom-Chłód, plasując się na 7. pozycji. Dwa tygodnie wcześniej wyjśsniła się natomiast kwestia 9 miejsca, które po wygraniu z PSP Wieluń zajęli Budowlani NTB Stępień.

2. edycja WLS miała szczególny charakter, gdyż po raz pierwszy rozgrywana była jako memoriał zmarłego przed rokiem Jerzego Piechoty. Z tej okazji sylwetkę zasłużonego zawodnika, trenera, działacza i sędziego przedstawił jego wychowanek Leszek Pałyga, który ze swoim trenerem równo 30 lat temu zdobył 8 miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorów. Ponadto gościem honorowym była żona patrona rozgrywek - Elżbieta Piechota. Na zakończenie okolicznościowymi dyplomami i pucharami nagrodzono wszystkie 10 drużyn, a zawodników trzech najlepszych zespołów uhonorowano również medalami, które wręczali między innymi burmistrz Janusz Antczak oraz radny do sejmiku wojewódzkiego Andrzej Chowis. Ponadto statuetki wręczono najlepszym zawodnikom poszczególnych zespołów.

reporter: Jacek Piwnicki, zdjecia: Marcin Pietrzak