Swoją opinią i wrażeniami na temat konkursu i prac wykonanych przez uczestników podzielił się wiceburmistrz Wielunia Janusz Pamuła.
Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży własną historią rodzinną, poszerzenie ich wiedzy na ten temat oraz popularyzacja poszukiwań genealogicznych.
Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.
Okazało się , że w grupie uczniów młodszych wszystkie nagrody przyznano dzieciom ze SP w Mierzycach. I miejsce zajęła Daria Kędzia, II – Wiktor Drabek, a trzecim miejscem podzielili się: Bartek Warzycha i Dominika Kluska.
W kategorii gimnazja przyznano cztery III miejsca, w tym dwa uczennicom Gimnazjum nr 3 w Wieluniu, Aleksandrze Kawuli i Patrycji Ostrycharz. III miejsce zajęły również Patrycja Utta z Gimnazjum w Skomlinie i Aleksandra Matys z Gimnazjum Katolickiego w Wieluniu. Drugą nagrodę zdobyła Joanna Lubańska z Gimnazjum w Złoczewie, natomiast I miejsce przyznano Julii Grabowskiej z Gimnazjum w Białej.
Uczestnikom konkursu przyznano także siedem wyróżnień. Nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne albumy i publikacje wydane przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Urząd Miejski.
Pokonkursową wystawę prac przedstawiających drzewa genealogiczne można podziwiać w muzeum do 20 marca. Na obszerną relację z rozstrzygnięcia konkursu zapraszamy do Kulturalnej TVK w sobotę 22 marca.
reporter: Kamila Marciniak-pieprzyk, zdjęica: Robert Kałuża