Chwilami było też zaskakująco. Organizatorzy przerwali koncert, ale dosłownie na chwilę, by wręczyć jubilatom tort niespodziankę i zaśpiewać wspólnie z mieszkańcami sto lat. Członkowie zespołu nie kryli radości i wzruszenia.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury można było zobaczyć także przepiękny taniec solowy ze skrzydłami Izydy oraz powstały na dworze Grenady taniec andaluzyjski, czyli muwashahat w wykonaniu Liriel i zespołu Amarain.

Tradycyjnie już wielką furorę zrobił pokaz mody. Tym razem na wybieg w Konopnicy zawitały zaprzyjaźnione Cyganki i Romowie.

W finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowano oczywiście dzieci ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy, które przygotowały festiwal kultur.

Popisy taneczne prezentowała także formacja Shock Dance działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury.

A tańce latynoamarykańskie prezentowali reprezentanci szkoły tańca Biedroń Dance Center.

A kiedy zrobiło się już naprawdę gorąco modelki i modele tanecznym krokiem weszli na wybieg prezentując modę disco. Wśród nich nie zabrakło samorządowców na czele z wójt Mariolą Hernas, sekretarz Anną Glapą i wiceprzewodniczącą Joanną Urbaniak. 

O tym, dlaczego Konopnica zdecydowała się na utworzenie sztabu mówiła jego szefowa Marta Sibiak.

W Konopnicy nie zabrakło też licytacji. Gadżetów było tak wiele, że podczas finału wylicytowano 17 z nich za blisko 3 tysiące złotych. 

Najlepiej sprzedał się obraz, który przekazała Agata Więcław. Wylicytowano go za 350 zł. Za 300 złotych wylicytowano także pierwszy taniec z wójt Mariolą Hernas, na charytatywnym balu, który odbędzie się 15 lutego w ośrodku „Zacisze”. Przyjemność zatańczenia z panią wójt będzie miał pan Ryszard Prozner. Za 300 zł zlicytowano także piłkę Skry Bełchatów z autografami siatkarzy. 

Pozostałe gadżety trafiły do sklepiku, w którym Rada Rodziców sprzedawała także kawę i ciasta.

Podczas finału WOŚP nie brakowało też niespodzianek. Mieszkańcy usłyszeli nagranie, które specjalnie dla sztabu WOŚP nagrał Radosław Pazura. 

A Zespół „Nadwarcianki” specjalnie na tę okazję przygotował hymn WOŚP, do którego słowa napisała rodzima poetka Eleonora Grondowa.

Kulminacyjnym punktem programu było światełko do nieba. 

Imprezę prowadzili Julita Zgondek i nasz redakcyjny kolega Daniel Sibiak.

reporter: Daniel Sibiak, zdjęcia: Marcin Pietrzak