Czternaście straconych przez wielunian bramek do przerwy najlepiej mówi o ich dziurawej obronie. Na szczęście w ataku było dużo lepiej, dzięki czemu do przerwy gospodarze tracili zaledwie 2 gole.

W drugiej połowie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale potem nie udało im się odskoczyć na bezpieczny dystans. Co gorsza, 50 sekund przed końcem łodzianie kolejny raz wyrównali i wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce. Kilka sekund przed końcem wielunianie wywalczyli rzut wolny, po którym rzut oddał Bartek Bednarek. Wprawdzie strzał króla strzelców turnieju został zablokowany, ale piłka trafiła do Jędrka Kurzawy, który dokładnie sekundę przed końcową syreną pokonał bramkarza Anilany, a MKS MOS wygrał 20:19.

MKS MOS może być pewny awansu do finałów mistrzostw Polski, gdyż mając pięć punktów przewagi nad trzecim zespołem, tylko załamanie formy w połączeniu z nieprawdopodobnymi wynikami innych meczów turnieju w Łodzi mogłyby wyeliminować wielunian z turnieju, który wyłoni medalistów mistrzostw Polski do lat trzynastu. Awans uzyskają mistrz i wicemistrz województwa, a turniej z udziałem 32 najlepszych zespołów w kraju rozegrany zostanie w terminie 18-23 czerwca w Kępnie.

Warto dodać, że w krajowych finałach zagra również zespół młodzików MKS MOS. Wprawdzie podopieczni Tomasza Derbisa zakończyli udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu, ale ponieważ z rywalizacji zrezygnowało kilku wicemistrzów innych województw organizatorzy zaprosili do współzawodnictwa między innymi wielunian. Jak się dowiedzieliśmy, po deklaracji zawodników, którzy obiecali należycie przygotować się do turnieju, zaproszenie zostało przyjęte. Finały odbędą się w dniach 29 maja - 4 czerwca w Zamościu.

reporter: Jacek Piwnicki, zdjęcia: Marcin Pietrzak