W mistrzostwach wzięli udział najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy awansowali z 8 makroregionów - po pięciu najlepszych chłopców i dziewcząt z każdego. Organizatorem tego przedsięwzięcia był klub UKS przy SP nr 8 w Chrzanowie.

Mistrzostwa rozgrywano w systemie szwajcarskim, na dystansie dziewięciu rund, przy tempie 90 minut na partię oraz 30 sekundach dodawanych za każde posunięcie. W kategorii do lat 10 zwyciężyły najwyżej rozstawione Joanna Święch (LKSz Czarna) przed Honoratą Kucharską (UKS SP 8 Chrzanów) oraz Magdaleną Harazińską (Polonia Warszawa).

Natalia i Kasia w swoim debiucie na tak poważnych zawodach zajęły miejsca odległe: Natalia - 49, a Kasia - 56. Należy podkreślić, że biorąc pod uwagę numer rozstawienia Natalii (57) miejsce 49 nie jest wcale złym - zwłaszcza, że już po szóstej rundzie wypełniła normę na wyższą kategorię szachową (trzecią).

Trochę więcej można było spodziewać się po Kasi, która bardzo pewnie wygrała w październiku Półfinał Mistrzostw Polski. Niestety wyraźnie turniej jej nie wyszedł. Przed wyjazdem założenia były dosyć jasne: Kasia miała powalczyć o miejsce w trzydziestce, a Natalia w pięćdziesiątce - jak widać założenia w połowie zostały zrealizowane.