W drugiej wprawdzie cały czas prowadził, ale pod koniec seta oddał pole rywalom i kto wie, jak by się mecz skończył, gdyby rywale wykorzystali setbola, prowadząc 24:23. Gospodarze na szczęście walczyli do końca i po znakomitej grze Mikołaja Sarneckiego oraz Bartłomieja Matejczyka zwyciężyli 26:24. Dwa kolejne sety to już była prawdziwa egzekucja na zespole z Jaworzna, który został rozgromiony do 14 i 19.

W zespole gości nie po raz pierwszy z dobrej strony pokazał się zawodnik, który jakiś czas temu grał w Siatkarzu.

Po zwycięstwie Siatkarz oddalił się nieco od strefy zagrożonej spadkiem. Jednak, by być pewnym uniknięcia play-out wielunianie muszą również punktować w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. A nie będzie to łatwe, gdyż w sobotę 10 marca zagrają w hali również walczącego o grę w play-off Cuprumu Lubin.

reporter: Jacek Piwnicki, zdjęcia: Marcin Pietrzak