W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń, Parku Starzenice, GOK-u Skomlin, GOK-u Czarnożyły, MDK i SDK Wieluń, Pątnowie oraz Hetmanie Wierzchlas. Gości reprezentowali jedynie przedstawiciele Sieradza i Polonii Wrocław. Wśród uczestników było aż 5 tegorocznych finalistów Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk – sędzia główny oraz Zbigniew Guzik – rundowy. W organizację imprezy z wielkim zaangażowaniem włączyli się rodzice zawodników UKS „Piątka Wieluń” – P. Makielak, I. Łaniewska. Turniej po raz trzeci odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczał Romuald Kucharczyk – Zastępca Dyrektora ZOPOW w Wieluniu oraz Bożena Żurek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

W turnieju A zwyciężyło rodzeństwo: Rafał Kowalczyk przed Mariuszem Kowalczykiem oraz Mateuszem Kowalczykiem (wszyscy LKS Park Starzenice). Na czwartym miejscu Piotr Hałubiec (Wieluń), piątym Hubert Makielak (Piątka Wieluń) i szóstym Mieczysław Żbik (Piast Sieradz). Wśród dziewcząt w tej grupie zwyciężyły reprezentantki UKS „Piątka Wieluń”: Natalia Guzik przed Zuzanna Bakalarczyk oraz Katarzyną Jajczak.

W grupie B wśród chłopców podium zajęli przedstawiciele SDK Wieluń: Wiktor Piechociński przed Franciszkiem Żuchowskim oraz Przemysławem Hałubcem. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Pichlak (SDK Wieluń), drugie Sylwana Budzyna (UKS Piątka Wieluń), trzecie Oliwia Jacaszek (UKS Piątka Wieluń).

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Artur Wrzesiński (SDK Wieluń), przed Patrykiem Pilarskim i Kamilem Świątkiem (obaj GOK Skomlin), a wśród dziewcząt Aleksandra Kawula, przed Martą Torchałą oraz Agnieszką Stasiak (wszystkie UKS Piątka Wieluń). W trakcie turnieju 6 osób uzyskało V i IV kategorie szachowe.

Na szczególną uwagę zasługuje występ rodziny Kowalczyków, która zdecydowanie zwyciężyła w grupie A turnieju. Dobrze zagrali także najmłodsi uczestnicy szachowych zmagań: przedszkolak Wiktor Łaniewski (5 miejsce i 5 pkt. w grupie C) oraz debiutujący w turnieju ośmiolatkowie Jakub Marusczyk oraz Mikołaj Jacaszek (wszyscy UKS Piątka Wieluń). Kilka dobrych partii rozegrały także przygotowujące się do Mistrzostw Polski Natalia Guzik i Katarzyna Jajczak w grupie A oraz Natalia Kędzia w grupie B.