Lekarze udzielający takiej pomocy będą przyjmowali w lewym skrzydle szpitala m.in. w siedzibie poradni laryngologicznej. Wejście łatwo znaleźć, znajduje się tutaj m.in. podjazd dla osób niepełnosprawnych. W sumie ok. 92 tys. potencjalnych pacjentów przynależnych do rejonu obsługiwać będzie dwóch lekarzy. Czy to dużo, czy mało pokaże czas.

Na szczęście odstąpiono od zmian w ratownictwie medycznym. Przypomnijmy: Planowano podział naszego województwa na cztery obszary i przeniesienie centrów powiadamiania ratunkowego do byłych miast wojewódzkich. W naszym przypadku byłby to Sieradz. Sprawa z pewnością będzie jeszcze powracać w tym roku.

Tymczasem w szpitalnym oddziale ratunkowym ruszyły prace modernizacyjne związane z przystosowaniem pomieszczeń do zorganizowania tutaj tymczasowej sali operacyjnej. Dlaczego? W maju dyrekcja szpitala planuje rozpocząć generalną przebudowę bloku operacyjnego, który na ten czas zostanie wyłączony z pracy. Aby nie stracić kontraktu i zapewnić opiekę pacjentom szpital musi przygotować właśnie tymczasową salę operacyjną.

W szpitalu zapowiada się gorące lato: pełne remontów i modernizacji i co za tym idzie utrudnień dla pacjentów, ale inaczej nie można tego zorganizować.

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża