• BELTAINE - to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna. Ich twórczość wyróżnia niezwykła żywiołowość, pasja, rozmaitość brzmień oraz charakterystyczna już odwaga w aranżacjach.


  • DONEGAL - zespół łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass.


  • DUAN - polski zespół muzyczny grający folkową muzykę celtycką. Powstał w marcu 2005 roku, lecz skupia doświadczonych muzyków, którzy już wcześniej związaniu byli z muzyką folkową. Dzięki temu szybko zyskali dużą popularność biorąc udział w koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Kaliszu, Toruniu i na Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Uczestniczyli także w programie promującym Gliwice pt.: "Gliwice nadają ton" - koncerty między innymi w Giżycku i Elblągu.


  • CARRANTUOHILL - założony w 1987 roku polski zespół grający muzykę celtycką. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy najwyższego szczytu w Irlandii. W swojej twórczości posługują się takimi istrumentami jak skrzypce, uilleann pipes (odmiana dud), buzuki, cytra, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara basowa, gitara akustyczna itp.


  • COMHLAN - jeden z dwóch najstarszych w Polsce zespołów zajmujących się tańcami irlandzkimi i najstarszy prezentujący tańce szkockie. Jego historia rozpoczęłą się w 1993 roku. Zespół wykonuje tańce irlandzkie (step dances, céili dances) i szkockie (highland dances, country dances, ceilidh dances). Od czerwca 2001 roku Comhlan jest grupą afiliowaną przy Royal Scottish Country Dance Society (Królewskim Stowarzyszeniu Tańców Szkockich). Jest to największa na świecie organizacja zrzeszająca grupy oraz indywidualnych tancerzy wykonujących szkockie tańce dworskie (country dances).