Jesienią ubiegłego roku podczas miłej uroczystości z udziałem najbliższej rodziny, władz miasta i powiatu decyzją Ministra Obrony Narodowej został awansowany do stopnia kapitana. A w minioną sobotę uroczyście obchodził swoje urodziny. Panem Stanisławem opiekują się państwo Ryszard i Alfreda Wojtyczka, najbliższa rodzina. Pan Ryszard jest siostrzeńcem pana Stanisława.

Piękna uroczystość odbyła się w restauracji “Pod Kotwicą”. Zaproszono nie tylko najbliższą rodzinę pana Stanisława, ale też władze miasta Wielunia  i gminy Czarnożyły, na terenie której pan Stanisław jest oficjalnie zameldowany, choć naturalnie mieszka w Wieluniu.

Spory wkład w organizację tej jubileuszowej uroczystości wniósł też Henryk Strózik- prezes wieluńskiego odziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Jubilat tak piękną uroczystością był bardzo mile zaskoczony. Po przemówieniach, gratulacjach i prezentach przyszedł już czas na uroczysty obiad a także urodzinowy tort.

Obszerna relacja z tej uroczystości  na antenie TVK WSM w Temacie Tygodnia. W programie pokażemy również jubileusz  pana Leona Pieczyńskiego, który setne urodziny obchodził w minionym tygodniu.

200 lat dla pana Stanisława!

Fot. Mirosław Grabczak