Żołnierze traktują krwiodawstwo jako swój obowiązek wobec ojczyzny i lokalnej społeczności. Była to pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa, na którą zgłosiło się 33 żołnierzy i pracowników 9ŁBOT, którzy oddali łącznie 14,85 litra krwi.  

Krew pobierali pracownicy RCKiK w Łodzi. Akcja przebiegła z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Tymczasem Poczta Polska wprowadziła obiegowy znaczek pocztowy  Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nakład nowego wydawnictwa to okrągły milion sztuk. Na znaczku przedstawiono wizerunek żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, a w prawym dolnym rogu motto „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

Wraz ze znaczkiem została również wydana okolicznościowa koperta FDC z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem.
Koperta FDC będzie wydana w nakładzie 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych Poczty na terenie Polski, które zajmują się filatelistyką.

Z kolei 19 lutego przypadła 74. rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” – patrona 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Patron łódzkich Terytorialsów od jesieni 1939 roku był organizatorem tajnej konspiracji na terenie powiatu radomszczańskiego – Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.

Po wkroczeniu Armii Czerwonej na teren Polski utworzył Konspiracyjne Wojsko Polskie. 27 czerwca 1946 roku został aresztowany i przeszedł ciężkie śledztwo w Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa w Łodzi.

Pół roku później Wojskowy Sąd Rejonowy skazał Stanisława Sojczyńskiego na karę śmierci, która została wykonana 19 lutego 1946 roku. Miejsce pochówku jego ciała pozostaje nieznane.

W dniach poprzedzających rocznicę powstania Armii Krajowej żołnierze 9ŁBOT odwiedzali cmentarze i miejsca pamięci w województwie łódzkim poświęcone bohaterom walk o wolność Polski.

Porządkowali groby żołnierzy i zapalili znicze. W rocznicę śmierci swojego patrona Terytorialsi oddali hołd „Warszycowi” i innym żołnierzom, których szczątki pochowane są na łódzkim cmentarzu Doły.