Strefy odpowiadały tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. W wirtualnym teatrze jest część poświęcona symbolom narodowym, pokazano też najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918 – 1921, artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D prezentowane jako hologramy.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” co w sumie oczywiste znalazł się też w centrum zainteresowania nauczycieli historii. Dla szkolnej młodzieży była to doskonała okazja, aby w dość nietypowy i zarazem ciekawy sposób zapoznać się z historią II RP.

Warto zauważyć, że „Niepodległa” przygotowała też projekcje fabularnego filmu „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Całość wystawy zamknęła strefa zabawy z foto-budką.

Ta uwieczniła i wysłała na podany adres mailowy nasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości. Wieluń był trzynastym przystankiem Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. W sumie pojawi się on w 20 lokalizacjach w całym kraju. Koniec tegorocznej trasy zaplanowano na początek października.