Najlepszy okazał się Michał Karwowski z klubu KS ULTRA TEAM ŁÓDŹ, który finiszował w czasie ponad 3 godzin i 17 minut. Drugi na mecie zameldował się tracący do zwycięzcy ponad 20 minut Artur Frysiak z Wieluń Trail, a trzeci Roman Pudełko z Chróściny.

Jedenaste miejsce w klasyfikacji OPEN zajęła najwyżej sklasyfikowana wśród pań zawodniczka z Sycowa, która - co ciekawe - debiutowała w oficjalnych zawodach na dystansie ponad 42 kilometrów.

W ramach niedzielnej imprezy biegowej w Rudzie 45 osób rywalizowało ponadto na dystansie 10 kilometrów. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się zawodnik ze Starokrzepic, który uzyskał czas 40 minut i 39 sekund.

Drugie miejsca w biegu na 10 km zajął Grzegorz Buluk z Namysłowa, a na najniższym stopniu podium stanął najlepszy z ekipy gospodarzy - Grzegorz Sobczyk z Wieluń Biega. Wśród pań natomiast zwyciężyła Paulina Szczepańska, również z Wielunia.