Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DO ZOBACZENIA W TVK WSM [VIDEO]

W ten weekend w programie lokalnym naszej stacji kolejna część relacji z absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej. Będzie dyskusja o zmianach w budżecie i podziale wolnych środków za 2017 rok oraz o podjęciu uchwały w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wieluń na rzecz najemców.

Radni podjęli też uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia włodarza miasta. Nowa pensja burmistrza Wielunia jest niższa, a obowiązuje od 1 lipca tego roku. Tymczasem w czwartek 19 lipca odbyło się posiedzenia Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi.

Chodziło o sprawę nieudzielenia burmistrzowi Wielunia przez radnych absolutorium. RIO po raz kolejny wysłuchała wieluńskich radnych i burmistrza. Zapoznano się ponadto z przedstawioną dokumentacją.

Ostatecznie RIO podzieliła stanowisko radnych. Kiedy do Izby wpłynęła informacja o nie udzieleniu burmistrzowi absolutorium wszczęto postępowanie nadzorcze.

Zostało ono umorzone podczas drugiego posiedzenia. W gminie Wieluń jest zbyt niskie osiągnięcie wykonania budżetu- stwierdził prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi.

Nieudzielenie absolutorium Pawłowi Okrasie było przede wszystkim skutkiem niewykonania przez włodarza miasta najważniejszych założeń ubiegłorocznego budżetu: sprzedaży terenów po byłej cukrowni.

Do miejskiej kasy miało z tego tytułu wpłynąć ok. 9 mln złotych a nie wpłynęło nic.

 

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl