Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UROCZYSTE OBCHODY Z OKAZJI 200 LAT PARAFII

W ten weekend będą miały miejsce uroczyste obchody 200- lecia Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Wieluniu. Wszystko zacznie się już dziś. W WDK odbędzie się bowiem sesja popularno-naukowa poświęcona luteranizmowi i reformacji. W gronie prelegentów znajdą się ks. Jan Cieślar, biskup diecezji warszawskiej oraz prof. Jerzy Sojka, dr hab. prof. ChAT.

Z kolei w sobotę 20 maja w ranach tego jubileuszu w WDK o godzinie 18.00 odbędzie się koncert w którym wystąpią Beata Bednarz i Dorota Zaziąbło. Dzień później, w niedzielę 21 maja o godzinie 14.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy, ul. Ewangelickiej odbędzie się jeszcze uroczyste nabożeństwo.

Organizatorem obchodów jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wieluniu przy współpracy Wieluńskiego Domu Kultury. A to wszystko pod patronatem burmistrza Wielunia Pawła Okrasy.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.